Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O nás

    Kapela FUTRO vznikla v roce 2008 na půdě Základní umělecké školy ve Zbiroze pod vedením pana učitele Miroslava Volfa. Původně koncertovala pod názvem Crazy ladies Volf´s band v tomto složení a nástrojovém obsazení: Michaela Krabcová (bicí), Zuzana Palková (doprovodná kytara), Johanka Štíchová (baskytara), Miroslava Volfová (zpěv a saxofon) a pan učitel Miroslav Volf (sólová kytara, ozvučení kapely).

    Většina z prvních vystoupení se konala ve zbirožském zimním kině při školních akcích. Z počátku kapela neměla velkou iniciativu koncertovat, spíše se soustředila na souhru a na rozšíření repertoáru. V této době jí zázemí, zejména prostory pro zkoušení, poskytovala ZUŠ. Později se k původním členům přidala druhá kytaristka Aneta Medunová a postupem času kapela CLVB začala vystupovat na různých společenských akcích nejen ve Zbiroze.
    Během let se kapela vrátila k původní sestavě a s tím přišel i nový název - FUTRO.
Prošla si mnohými změnami, které se týkaly hlavně nástrojového obsazení jednotlivých členů, ale i obsazení sestavy. Po dlouhých devíti letech odešla klávesistka Johanka Štíchová, kterou nahradila Veronika Krumhanzlová.
Michaela v současné době doplňuje některé písně druhými hlasy, Mirka přidala ke zpěvu hru na elektrické housle a baskytaru. 

    V současné době v repertoáru kapely najdete české i zahraniční písně od lidových až po rockové pecky. Kapelu FUTRO můžete slyšet na maturitních plesech, zábavách, svatbách či firemních večírcích.

 

TOPlist